Międzynarodowy Instytut Fizjoterapii i Zdrowia

Działalność Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia obejmuje przede wszystkim problematykę promocji zdrowia, a więc dobrostan psychosomatyczny człowieka. W realizacji celów bierze udział ceniony zespół naukowców i terapeutów z całego świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w szkoleniach na najwyższym poziomie.

W realizacji celów bierze udział ceniony zespół naukowców i terapeutów z całego świata, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w szkoleniach na najwyższym poziomie.

Idea działania

Promując stan zachowania homeostazy, która jest warunkiem zdrowia i dobrego poziomu jakości życia z długowiecznością włącznie, misją MIFiZ jest szkolenie kadr z szeroko pojętej odnowy biologicznej oraz prowadzenie kursów uzupełniających wiedzę i umiejętności lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów personalnych i osób zajmujących się na co dzień zdrowiem człowieka, w oparciu o badania naukowe międzynarodowych ekspertów.

Każdy pracujący i trenujący człowiek potrzebuje odnowy biologicznej w odpowiednim dla danej jednostki wymiarze, której celem są procesy odnawiające i regenerujące, a także procesy naprawcze tkanek, skutkujące ochroną i potęgowaniem zdrowia.Jej dopełnieniem jest prawidłowe odżywianie i suplementacja diety, a także właściwe nawadnianie organizmu.

MIFiZ prowadzi kompleksowe badania w zakresie postawy ciała we wszystkich okresach ontogenezy i pomaga innym firmom oraz osobom prowadzącym badania w tym obszarze w realizacji powyższych badań, a także w przygotowaniu i realizacji grantów i projektów.

Postawa ciała, która zależy od prawidłowo ukształtowanego i wydolnego układu kostno-więzadłowego, mobilnego i sprawnego układu mięśniowego oraz kompatybilnego układu nerwowego, a w okresie rozwojowym podlega ustawicznym zmianom, powinna podlegać stałej kontroli, aby podjąć ewentualne postępowanie kompensacyjne lub korekcyjne.

Instytut posiada i poleca sprzęt diagnostyczny, terapeutyczny i rekreacyjny z systemami innowacyjnymi wielu uznanych na rynku międzynarodowym marek. Działalność w tym obszarze ukierunkowana jest na współpracę zarówno z firmami oferującymi sprzęt placówkom medycznym, gabinetami prowadzącymi działalności fizjoterapeutyczną i kosmetyczną oraz klubami fitness, a także sportowymi chcącymi wyposażyć lub doposażyć swoją firmę lub prywatne studio odnowy biologicznej.

Oferujemy produkty i doradzamy najbardziej optymalne rozwiązania, poparte wiedzą naukową w obszarze fizjoterapii, sportu, odnowy biologicznej i rekreacji. Współpraca Instytutu z naukowcami i badaczami z kilkunastu krajów świata gwarantuje nowoczesne technologie, ale przede wszystkim doradztwo na najwyższym poziomie naukowym.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą proponowaną przez MIFiZ !

Pracujemy z najlepszymi

O MIFIZ

MIFIZ to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019