Diagnostyka

DIERS Formetic 4D

Analiza kręgosłupa i postawy najnowszej generacji

Z pewnością już nie raz zastanawialiście się Państwo nad ubocznymi skutkami badań radiologicznych (RTG, TK, MRI) wykonywanych za pomocą  promieniowania  rentgenowskiego. W celu ustalenia prawidłowej diagnozy, wykonania okresowych badań, wykonania badań przesiewowych oraz w ramach monitoringu przebiegu procesu usprawniania/rehabilitacji schorzeń kręgosłupa lekarze mieli jeszcze do niedawna do dyspozycji  jedynie metody badań klinicznych/fizykalnych  oraz prześwietleń za pomocą promieni rentgena. Właśnie to stało się powodem do szeroko zakrojonych poszukiwań metod alternatywnych dla celów pomiarów ciała ludzkiego, przy jednoczesnym uniknięciu skutków ubocznych napromieniowania. I oto mamy wyniki wieloletnich badań: opartą na projekcji wzorców świetlnych metodę pomiaru i analizy kręgosłupa w przestrzeni trójwymiarowej.

Trójwymiarowa analiza kręgosłupa

Jest to nieinwazyjna, bezpieczna dla pacjenta i personelu, alternatywa do badania rentgenowskiego. Trójwymiarowa analiza kręgosłupa to rewolucyjna i przyszłościowa kombinacja najnowocześniejszej techniki optycznej i cyfrowego przetwarzania danych. To szybki i bezdotykowy, w większości przypadków również automatyczny – bez użycia markerów, pomiar oraz analiza pleców i kręgosłupa pacjenta jak również różnic w długości kończyn dolnych. Wyniki pomiaru są bardzo dokładne, a dzięki błyskawicznej transmisji obrazu do komputera analiza danych następuje natychmiast po wykonaniu badania. Dzięki pomiarowi możliwa jest dokładna diagnoza ułatwiająca dobór możliwie najlepszej indywidualnej terapii.

Pomiar formetryczny 3D i 4D funkcjonuje w następujący sposób

Pacjent stoi przed urządzeniem składającym się z cyfrowej kamery video i projektora. Projektor emituje równoległe linie pomiarowe na powierzchnię pleców, a cyfrowa kamera video przekazuje trójwymiarowy obraz do komputera. Program komputerowy natychmiast analizuje dane i ustala cyfrowy obraz  pleców, kręgosłupa oraz pozycję miednicy. Dzięki platformie o regulowanej wysokości można dokonać dokładnej symulacji korekcji postawy ciała (nierówność kończyn dolnych, skrzywienia  kręgosłupa, ustawienia miednicy itd.). W ramach monitoringu postępu leczenia z łatwością można obrazowo porównać stan aktualny ze stanami wcześniejszymi czy badaniem wyjściowym. Oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych zaawansowane optyczne metody pomiaru umożliwiły uzyskanie obrazu postawy ciała i położenia kręgosłupa w przestrzeni trójwymiarowej. Wyniki pomiaru są pomocne w doborze i realizacji terapii oraz pozwalają  określić  postępy  leczenia.

Mora 4G HD

Aparatura do Komputerowej Oceny Postawy Ciała systemu MORA 4Generacji jest najnowszą konstrukcją łączącą zalety systemów analizy przestrzennej typu MORA/ISIS
i laboratoriów analizy ruchu/chodu opartych na markerach. Jednocześnie odpowiada ona założeniu aby badanie było proste i szybkie do wykonania.

System pozwala na wykonywanie:

-testów statycznych takich jak badanie postawy ciała (analiza trójpłaszczyznowa krzywej kręgosłupa, ustawień łopatek, garbu żebrowego itp.)
-testów dynamicznych przy rejestracji sekwencji ruchowych np. skłon, uniesienie ręki (pomiar ruchomości, zakresów ruchu)
-testów korekcyjnych np. zachowanie kręgosłupa przy wymuszonej korekcji ustawienia miednicy, gorsetowaniu, kinesiotapinkgu itp.
-testów porównawczych np. obserwacja progresji skoliozy w krótkich okresach czasowych
-ćwiczeń autokorekcyjnych (biofeedback)
-dokumentacji fotogrametrycznej sylwetki np. przód, bok, nogi

Parametry techniczne:

-Rejestracja przestrzenna całej obserwowanej powierzchni 3D
-Bardzo krótki czas pojedynczego pomiary wynoszący ok.1/30 s
-Możliwość rejestracji ruch (sekwencji) 4D = 3D+TIME
-Bardzo łatwe podłączenie do komputera przez port USB
-Przyjazne, łatwe w obsłudze, oprogramowanie w języku polskim
-Możliwość pracy w trybie synchronizacji z kamerami (CQ-KAM), stanowiskiem STOP2, platformą stabilometryczną, wagą 2P, EMG, termowizją itp.
-Niewielkie wymiary i neseserowa obudowa czynią ten system całkowicie mobilnym
-Krótki czas przygotowania pacjenta i wykonania badania – ok. 4-5min

Podoscaner 2D FootCAD

Podoscan 2D Foot Cad to komputerowy podoskop do oceny podeszwowej strony stóp.
Zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy śladów i obciążeń podeszwy.

Podoscan 2d FootCAD (Podoskaner) to najdokładniejszy Podoskaner w Polsce – przetwornik CCD z zimną katodą (1600DPi) – dostępny tylko u nas !
Jeżeli jakaś inna firma twierdzi, że „sprzedaje” taniej ten podoscaner, to nie prawda – bo sprzedaje „stary” model CIS (600 DPi)
Tylko Firmy PODOSKOP.pl & KOORDYNACJA mają wyłączne prawo sprzedaży nowego modelu.

W tym samym czasie można przeprowadzić automatyczne bądź manualne pomiary kątów i osi, identyfikowanie i oznakowanie bezpośrednio na zdjęciu pacjenta stopy punktów spustowych.
Podoscan 2D w wersji Foot CAD to znacznie skrócony czas wykonywania badania w porównaniu do jego poprzednika. Ma to duże znaczenie przy wykonywaniu np. badań przesiewowych.
Uzyskane w takich warunkach wyniki zachowują doskonałą jakość. Komputerowe badanie strony podeszwowej stopy stanowi rozwinięcie i udoskonalenie znanego badania podoskopowego.
Urządzenie pracuje w oparciu o rozwiniętą metodę podoskopową. Oprócz dokładnej odbitki (plantokonturogramu, wraz z obserwacją sfer nośnych) uzyskujemy informacje o przestrzennym, ukształtowaniu wysklepienia stopy. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu funkcjonalnego stopy. Obraz na ekranie komputera może być obserwowany i rejestrowany także podczas wykonywania przez pacjenta zadanych ćwiczeń, dzięki czemu można łatwiej wnioskować o przyczynach istniejących stanów chorobowych. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu wysklepienia podłużnego, ocenę kąta koślawości palucha, kąta szpotawości palca, oraz obserwację sfer nośnych.
Zestaw zawiera zaawansowane oprogramowanie FreeSTEP BASIC które pozwala na przechwytywanie i archiwizacje zdjęć, automatyczne mierzenie i porównywanie ewentualnych asymetrii oraz kątów. Możliwość wydruku odbitki stóp w skali 1 do 1.

Różnice pomiędzy standardowym „Podoscanerem 2D” a „Podoscan 2D Foot CAD to:
+ przetwornik CCD z zimną katodą (1600 DPI), w starszym modelu jest przetwornik starej generacji CIS (600 DPI ) co oznacza że w nowym modelu jest dwa razy większa rozdzielczość („dokładność” skanowania) oraz:
+ możliwość robienia badania w „mocno oświetlonym” pomieszczeniu (a nawet na zewnątrz budynku – np piknik rodzinny itp. akcje promocyjne), co nie jest możliwe w starszych Podoscanerach dostępnych na rynku, gdy trzeba zaciemniać pomieszczenie lub „przykrywać” stopy.
+ uzyskane w takich warunkach wyniki zachowują doskonałą jakość.
+ znacznie skrócony czas wykonywania badania w porównaniu do jego poprzednika. Ma to duże znaczenie przy wykonywaniu np. badań przesiewowych.
+ więcej parametrów liczonych automatycznie – dzięki bardzo dużej czułości/dokładności.
+ większa powierzchnia skanowania (ma szczególne znaczenie przy dużych stopach lub osobach otyłych).

Podoskop komputerowy podświetlany z kamerą FullHD

Podoskop lustrzany, podświetlany z kamerką Full HD do archiwizacji wyników badań stóp.

Oferujemy PaństwuPodoskop lustrzany, podświetlany z kamerką Full HD do archiwizacji wyników badań stóp (PRODUKT MEDYCZNY!!!)   ← jest to NAJTAŃSZY w Polsce Podoskop podłączany pod komputer z funkcją archiwizacji wyników – kupujesz wprost od producenta (bez pośredników)

Podoskop ten jest podświetlany i posiada lustro oraz wbudowaną kamerę Full HD do wykonania zdjęcia/filmu podeszwowej strony stóp.
Kamera Full HD umożliwia zrobienie zdjęcia lub nakręcenie sekwencji filmowej (np. podczas wykonywania przysiadu).
Rejestracja sekwencji ruchowych umożliwia zarchiwizowanie do 30 klatek na sekundę.
Urządzenie zawiera oryginalne oprogramowanie do archiwizacji zdjęcia/filmu z przeprowadzonego badania stóp, istnieje możliwość wykonania zdjęć śladów stóp, które wykorzystać można do archiwizacji badanych pacjentów.
Przy pomocy podoskopu można badać stopy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Daje on wiele podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania i leczenia wielu schorzeń. Umożliwia właściwą ocenę kształtu stopy, obecności zgrubień na skórze, odcisków. Podoskop jest urządzeniem prostym w obsłudze

Dane techniczne:

  • Górna powierzchnia wykonana z przezroczystej płyty z poliwęglanu, odpornej na obciążenie do 150 kg (do 120 kg w przypadku urządzenia z zasobnikiem na folię).
  • W dolnej części obudowy wykonanej z kształtek aluminiowych, usytuowane jest lustro, w którym można określić podłoże badanej stopy.
  • Efekt świetlny uzyskiwany jest bardzo jasnymi diodami kolorowymi LED o bezpiecznym napięciu 12 volt.
  • W dolnej części obudowy zamontowana jest kamera Full HD.

Podoskop tradycyjny

Tani Podoskop tradycyjny diagnostyczny podświetlany – Badanie statyczne stóp pacjenta oraz ocena wad stóp metodą odbicia lustrzanego.

Przy pomocy podoskopu można badać stopy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Daje wiele podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania i leczenia wszelkich schorzeń. Umożliwia właściwą ocenę kształtu stopy, obecności zgrubień na skórze, odcisków. Podoskop jest urządzeniem prostym w obsłudze.

Dane techniczne:
Górna powierzchnia wykonana z przezroczystej płyty z poliwęglanu, odpornej na obciążenie do 150 kg
W dolnej części obudowy wykonanej z kształtek aluminiowych, usytuowane jest lustro, w którym można określić podłoże badanej stopy.
Efekt świetlny uzyskiwany jest bardzo jasnymi diodami kolorowymi LED o bezpiecznym napięciu 12 volt.

Możliwość wyboru koloru podświetlenia podoskopu.
Ponadto przy użyciu aparatu fotograficznego, bądź kamery istnieje możliwość wykonania zdjęć śladów stóp, które wykorzystać można do archiwizacji badanych pacjentów.
Wymiary: 17 cm x 48,5 cm x 40 cm
Waga : 5kg

–> Podoskop tradycyjny  (PRODUKT MEDYCZNY!!) ← NAJTAŃSZY Podoskop w Polsce 

Platformy pomiarowe

Zestaw FreeMed Posture BASE

Zastaw zawiera:
– Platformę sił reakcji podłoża BASE o wymiarze 240 cm (40×40 cm aktywne)
– Podoscan 2D w wersji FootCAD
– Oprogramowanie FreeSTEP PROFESSIONAL wraz z Videografią 2D
– Stację roboczą w postaci wysokiej klasy laptopa wraz z zainstalowanym oprogramowaniem.
– Kamerę Full HD
– Statyw
– Niezbędne okablowanie
– Szkolenie.

PLATFORMA FreeMED
To urządzenie do badania rozkładu nacisku stóp na podłoże (nazywane platformą sił reakcji podłoża, pedobarografem, podobarografem, baropodometrem itp.) oraz do badania równowagi i zaburzeń koordynacji wzrokowo ruchowej oraz precyzyjnej oceny zaburzeń chodu i lokomocji.

Urządzenie pokazuje precyzyjnie którą częścią stopy „pacjent/badany” mocniej naciska na podłoże.
Platforma oceniająca reakcje sił podłoża w warunkach statycznych i dynamicznych, ponadto istnieje możliwość oceny równowagi.
Bardzo mała grubość platformy umożliwia łatwy sposób uzyskania wyników badania statycznego i dynamicznego.
Intuicyjna obsługa programu i możliwość zapisu kilku kroków w obu kierunkach stanowi o wszechstronnym zastosowaniu platformy.

Cechy wyróżniające platformę to:
Częstotliwość próbkowania do 400Hz w czasie rzeczywistym !
Czujniki rezystancyjne, pokryte 24 karatowym złotem;
Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video, EMG;
Dodatkowe pasywne ścieżki (w cenie urządzenia 2x100cm). Opcja bezprzewodowa (WiFeet);
Czujniki kwadratowe ! – to jedyna mata dostępna na PL rynku z takimi czujnikami.

PODOSCAN 2D Foot Cad to komputerowy podoskop do oceny podeszwowej strony stóp. Zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy śladów i obciążeń podeszwy. W tym samym czasie można przeprowadzić automatyczne bądź manualne pomiary kątów i osi, identyfikowanie i oznakowanie bezpośrednio na zdjęciu pacjenta stopy punktów spustowych. Podoscan 2D w wersji Foot CAD to znacznie skrócony czas wykonywania badania w porównaniu do jego poprzednika. Ma to duże znaczenie przy wykonywaniu np. badań przesiewowych. Ponadto umożliwia pracę w warunkach znacznego oświetlenia, co nie jest możliwe w starszych Podoscanach dostępnych na rynku.

VIDEOGRAFIA 2D
Videografia 2D (Video Pack) to:
Kompletne morfologiczne pomiary asymetrii ciała.
Narzędzie do pozycjonowania, ręczna lub automatyczna kalibracja obrazu.
Raporty eksportowane do PDF. Importowanie zdjęć bezpośrednio z aparatów cyfrowych Możliwość wykorzysta 4 kamer robiących zdjęcie/film jednocześnie.
Kamera wykonująca zdjęcia (lub film) w jakości Full HD umożliwiająca szczegółową analizę postawy ciała.

Platforma FreeMED BASE (sił reakcji podłoża) o długości 240cm (40×40 aktywne)

Mata tensometryczna FreeMed BASE o długości 240cm (40×40 aktywne)

Urządzenie do badania rozkładu nacisku stóp na podłoże.
Urządzenie pokazuje precyzyjnie którą częścią stopy „pacjent/badany” mocniej naciska na podłoże.
Platforma oceniająca reakcje sił podłoża w warunkach statycznych i dynamicznych, ponadto istnieje możliwość oceny równowagi.
Bardzo mała grubość platformy umożliwia łatwy sposób uzyskania wyników badania statycznego i dynamicznego.
Intuicyjna obsługa programu i możliwość zapisu kilku kroków w obu kierunkach stanowi o wszechstronnym zastosowaniu platformy.

Nasze platformy pozwalają na badanie równowagi czyli badanie posturograficzne (posturografia) które jest kontraktowane przez NFZ !!!
Nasze platformy to jedyne urządzenia w Polsce nagrodzone ZŁOTYMI MEDALAMI na targach Medycznych i Rehabilitacyjnych w 2013 roku.

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE TĄ PLATFORMĘ TO:
Częstotliwość próbkowania do 400Hz w czasie rzeczywistym !
Czujniki rezystancyjne, pokryte 24 karatowym złotem;
Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video, EMG;
Dodatkowe pasywne ścieżki (w cenie urządzenia 2x100cm).
Opcja bezprzewodowa (WiFeet);
Czujniki kwadratowe ! – to jedyna mata dostępna na PL rynku z takimi czujnikami.

DWUPŁYTOWY POSTUROGRAF (komputerowa platforma stabilograficzna w wersji dwuplatformowej) wraz z oprogramowaniem

Jest to innowacyjne, komputerowe urządzenie, pozwalające na analizę/badanie/trening równowagi. Posturograf dwupłytowy umożliwia niezależny pomiar „zmian położenia punktów przyłożenia sił reakcji podłoża „pochodzących” od prawej i lewej stopy/kończyny dolnej” (wielu BŁĘDNIE SĄDZI że posturografia mierzy/analizuje rzut środka ciężkości ciała na płaszczyznę podparcia). Konstrukcja naszego urządzenia pozwala na dowolne rozstawienie obu połówek. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w rehabilitacji oraz analizie utrzymania równowagi, lateralizacji, treningu siłowego i sportowego. Dzięki zaimplementowanym elementom feedbacku, obok aspektu diagnostycznego, niezwykle ważną staje się funkcja treningu trzymania postawy ciała.

Jedyny Posturograf Dwupłytowy Polskiej produkcji co w praktyce oznacza:
częste aktualizacje,
konkurencyjną cenę,
przyjazny interfejs,
możliwość modernizacji i rozbudowy zakupionego sprzętu o dodatkowe opcje tj:
– Parapodium
– RehaStand
– Sling Feedback

Nasze urządzenie to najczęściej nagradzany produkt 2010 roku:
Złote Medale na targach Rehabilitacji i Aparatury Medycznej:
– RehMedExpo 2010
– RehMedika 2010
Wyróżnienia na targach:
– REHABILITACJA 2010
– LubMed 2009
– RehMedExpo 2008

O MIFIZ

MIFIZ to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019