F jak figura

Nie ma osoby, która nie chciałaby mieć topowej figury. Większość kobiet spoglądając w lustro szuka ciała modelki, a mężczyzn sylwetki ironmana. Oczekiwany cel jest możliwy do osiągnięcia – podejmując jednak wyzwanie, należy wiedzieć, że jego realizacja wymaga wielu godzin treningów i wyrzeczeń, a przede wszystkim samozaparcia, żelaznej dyscypliny i wiary we własne siły. Większość z nas ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, nie mówiąc już o wymarzonej sylwetce, gdyż jest to uwarunkowane wieloma poświęceniami, pracą nad samym sobą i swoimi nawykami żywieniowymi. Jeśli człowiek uświadomi sobie, że nadmierna ilość kilogramów ciała jest niebezpieczna dla zdrowia i życia oraz przyczynia się do zwiększenia umieralności, a radykalnie zmieniając dotychczasowy styl życia, który doprowadził do nadwagi można pozbyć się tłuszczu zgromadzonego w obszarze brzucha, obręczy biodrowej, pośladków i ud, decyzja powinna być tylko jedna i natychmiastowa!

Oczywiście nie każda kobieta musi mieć talię osy, a mężczyzna sylwetkę ironmana, ale każdy powinien dbać o swoje zdrowie, podejmując systematyczną aktywność fizyczną, która wpływa na zwiększenie wydatku energetycznego i sprzyja nie tylko obniżeniu masy ciała, ale także wywołuje wiele korzystnych zmian w organizmie człowieka. Długotrwałe utrzymywanie właściwej masy ciała jest o wiele ważniejsze niż krótkotrwałe sukcesy w odchudzaniu, ponieważ większość osób po uzyskaniu zamierzonej masy ciała powraca do niewłaściwych nawyków żywieniowych i rezygnuje z systematycznej aktywności fizycznej. Powtarzające się obniżane i zwiększanie masy ciała koreluje z chorobami serca i udarem (publikacje w piśmie „American Psychologist”). Dieta sprzyjająca smukłej sylwetce powinna być oparta na podstawowych założeniach bilansu energetycznego, a aktywność fizyczna na ćwiczeniach sprzyjających powolnemu obniżaniu masy ciała, co nie oznacza czekania na super figurę latami. Dobrze zaplanowany wysiłek i ćwiczenia fizyczne przyspieszają przemianę materii, usprawniają przepływ krwi i limfy, wzmacniają mięśnie, modelują sylwetkę, a także redukują tłuszcz i cellulit. Postanowienia noworoczne, wiosenne, czy przed sezonem urlopowym – schudnę i zacznę dbać o siebie, mogą sprzyjać dążeniu do wymarzonej figury pod warunkiem, że:

  1. Precyzyjnie sformułujesz cel – detox, spalanie, siła – każdy jest na wyciągnięcie ręki.
  2. Określisz swoją motywację – masz swój „motor napędowy”.
  3. Zredukujesz całkowicie wymówki – patrz punkt pierwszy, liczy się tylko osiągnięcie celu.
  4. Zastosujesz dietę wspomaganą suplementami – bilans energetyczny.
  5. Zmienisz styl życia na zawsze – długofalowa inwestycja w zdrowie to najlepsza decyzja jaką może podjąć każdy z nas.

Aby wyglądać (figura) i czuć się świetnie zadbaj o swój organizm wzbogacając dietę o suplementy odchudzające, które podkręcą metabolizm, pomogą spalić zalegający tłuszcz, a także dostarczą wielu witamin i składników mineralnych, które poprawią równocześnie kondycję całego ciała. Nie zapomnij o wodzie, która jest niezbędna, aby wszystko kompleksowo zadziałało. Pamiętaj, że nic nie działa od razu – bądź cierpliwy, a w realizacji postanowień pomogą na pewno odpowiednio dobrane i dawkowane suplementy:

O MIFIZ

MIFIZ to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019