D jak detoksykacja

Ciało człowieka jest wspaniałą biomaszyną, potrafiącą oczyszczać się z nagromadzonych szkodliwych toksyn i pasożytów, jednak bez zastosowania suplementów usprawniających detoksykację nie będzie szybkich i spodziewanych efektów. Jak każda maszyna, organizm ludzki potrzebuje bodźca, który wspomoże usuwanie szkodliwych toksyn, bo choć organizm stara się je na bieżąco usuwać m.in. wraz z moczem i potem, to nie zawsze jest w stanie samodzielnie tego dokonać. Wahającym się osobom, czy warto oczyszczać organizm z toksyn, należy podpowiedzieć, że powodują one obniżenie odporności, spowolnienie metabolizmu oraz przedwczesne starzenie się komórek.

Sposobów na pozbycie się toksyn jest wiele, warto zacząć na pewno od powrotu do zdrowego stylu życia, gdyż bez aktywności fizycznej, prawidłowego odżywiania i przede wszystkim nawadniania organizmu wodą najwyższej jakości, tj. o odpowiednim PH, ujemnym redoksie oraz właściwej strukturze, organizm nigdy się ich nie pozbędzie. Oczyszczenie organizmu z toksyn pozwala uzyskać zadawalający efekt spadku masy ciała oraz znacząco poprawia samopoczucie, przybywa sił witalnych i wzrasta chęć do życia, co przeciwdziała zimowej depresji. Mnogość teorii i metod oczyszczania organizmu sprawia, że każda osoba może mieć własny pomysł na detoks. Warto też pobierać kąpiele w saunie i zatroszczyć się o profesjonalne zabiegi, np. borowinowe i masaż, powodujące przyspieszenie uwolnienia się z ciała toksyn. Drastyczne pozbawienie się kalorii nie jest zdrowe i korzystne dla organizmu.

Powinno się zażywać witaminę C i E oraz cynk i selen, które zwalczają wolne rodniki. Oczyszczenie organizmu jest najlepszym prezentem jaki można ufundować dla ciała, aby poczuło się zdecydowanie lepiej, poprawie uległ wygląd zewnętrzny i kondycja psychiczna. Detoksykacja ciała działa bowiem także na poziomie emocjonalnym, pomaga w wyeliminowaniu niepokojów, gniewu, stresu i oczyszcza nasz umysł.

Warto wspomagać organizm w uwalnianiu go od toksyn, bo detoksykacja przynosi pozytywne rezultaty w wymiarze holistycznym – ciała, psychiki i ducha. Do polecanych suplementów w obszarze detoksykacji ciała należy z całą pewnością zaliczyć:

 • ACIDOPHILUS STAR (utrzymuje równowagę mikroflory jelit, wspomagając usuwanie z organizmu substancji toksycznych),
 • ALOE VERA GEL STAR (zdolność oczyszczania ciała z toksyn i innych zalegających substancji),
 • ANATOMAX STAR (obecność siarki częściowo przyczynia się do tworzenia podstawowych aminokwasów metioniny i cysteiny, które mają właściwości detoksykacyjne),
 • ANTI-PARASITE STAR (oczyszcza organizm z pasożytów, normalizuje mikroflorę jelit, neutralizuje zalegające w organizmie mikroorganizmy),
 • APPLE HONEY VINEGAR STAR (wspiera perystaltykę i pracę jelit, oczyszcza ciało oraz wspomaga wydalenie toksyn, przywraca równowagę wewnętrzną w organizmie),
 • COLOSTRUM STAR (pomaga neutralizować niebezpieczne dla organizmu mikroorganizmy),
 • GREPO STAR (wzmacnia organizm, głównie w walce z mikroorganizmami, bez szkodliwego wpływu na mikroflorę jelitową),
 • CHITOSAN 500 STAR (poprawia czynność jelita grubego oraz sprawnie usuwa substancje odpadowe z ciała),
 • CHLAMYNYL STAR (działanie antybakteryjnie – chlamydie salmonella, candida, gronkowce, paciorkowce, campylobacter
 • CHLOROPHYLL STAR (codzienne wsparcie detoksykacji, przynosi ulgę w problemach trawiennych, zapewnia ochronę przeciwutleniającą przed wolnymi rodnikami),
 • ROYAL WALNUT STAR (jeden z najsilniejszych związków antyseptycznych znanych w przyrodzie),
 • SELENIUM STAR ( jest w stanie w pewnym zakresie blokować niekorzystne oddziaływanie toksyn),
 • SILYMARIN STAR (korzystnie wpływa na potencjał detoksykacyjny wątroby),
 • YUCCA STAR (wspiera naczynia krwionośne oraz korzystnie reguluje procesy usuwania szkodliwych substancji z organizmu).

O MIFIZ

MIFIZ to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019