O nas

Działalność Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia obejmuje przede wszystkim problematykę promocji zdrowia, a więc dobrostan psychosomatyczny człowieka.

Promując stan zachowania homeostazy, która jest warunkiem zdrowia i dobrego poziomu jakości życia z długowiecznością włącznie, misją MIFiZ jest szkolenie kadr z szeroko pojętej odnowy biologicznej oraz prowadzenie kursów uzupełniających wiedzę i umiejętności lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów personalnych i osób zajmujących się na co dzień zdrowiem człowieka, w oparciu o badania naukowe międzynarodowych ekspertów.

Oferta szkoleniowa obejmuje szeroki wachlarz profesjonalnych kursów i szkoleń (m.in.): od anatomii palpacyjnej, masażu klasycznego, sportowego, drenażu limfatycznego po masaż chiński punktowy i japoński Shiatsu, masaże z wykorzystaniem kamieni gorących, stempli ziołowych, pałeczek bambusowych, a także terapię manualną oraz dietetykę i suplementację w sporcie i rekreacji.

Każdy pracujący i trenujący człowiek potrzebuje odnowy biologicznej w odpowiednim dla danej jednostki wymiarze, której celem są procesy odnawiające i regenerujące, a także procesy naprawcze tkanek, skutkujące ochroną i potęgowaniem zdrowia.

Jej dopełnieniem jest prawidłowe odżywianie i suplementacja diety, a także właściwe nawadnianie organizmu.

MIFiZ prowadzi kompleksowe badania w zakresie postawy ciała we wszystkich okresach ontogenezy i pomaga innym firmom oraz osobom prowadzącym badania w tym obszarze w realizacji powyższych badań, a także w przygotowaniu i realizacji grantów i projektów.

Postawa ciała, która zależy od prawidłowo ukształtowanego i wydolnego układu kostno-więzadłowego, mobilnego i sprawnego układu mięśniowego oraz kompatybilnego układu nerwowego, a w okresie rozwojowym podlega ustawicznym zmianom, powinna podlegać stałej kontroli, aby podjąć ewentualne postępowanie kompensacyjne lub korekcyjne.

Instytut posiada i poleca sprzęt diagnostyczny, terapeutyczny i rekreacyjny z systemami innowacyjnymi wielu uznanych na rynku międzynarodowym marek. Działalność w tym obszarze ukierunkowana jest na współpracę zarówno z firmami oferującymi sprzęt placówkom medycznym, gabinetami prowadzącymi działalności fizjoterapeutyczną i kosmetyczną oraz klubami fitness, a także sportowymi chcącymi wyposażyć lub doposażyć swoją firmę lub prywatne studio odnowy biologicznej.

Oferujemy produkty i doradzamy najbardziej optymalne rozwiązania, poparte wiedzą naukową w obszarze fizjoterapii, sportu, odnowy biologicznej i rekreacji. Współpraca Instytutu z naukowcami i badaczami z kilkunastu krajów świata gwarantuje nowoczesne technologie, ale przede wszystkim doradztwo na najwyższym poziomie naukowym.

 

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…